Açma Sırrını Dostuna O da Söyler Dostuna Kompozisyon

Dilimize ve sözümüze hakim olmazsak başımıza gelmedik şey kalmaz. Ders verici sözlerden birisi atalarımız tarafından bize dile getirildi. Aralarından dostluğun dostluğunu anlatan “açma sırrını dostuna o söyler dostuna” olmuştur. Dostuna söyleyeceğiniz bir söz başkasından duymanız kaçınılmaz olur. Dostumuz bize en güzel destek çıkacak insandır. Onun yaptıkları bizi en çok hayal kırıklığına uğratacağından kendisine bir şey söylemeden önce bilmeliyiz. Dostumuza açacağımız bir sır başkasına gdebilir buna dikkat etmeliyiz.

Bizde dostluğumuzu güvenerek bir şey söylediğimiz zaman başkası da dostuna söyleyebilir. Biz dost olarak gördüklerimiz bize yakındır, dostumuzun dostu vardır oda kendisine yakın gördüğünden bir mahsur görmeyecektir. Bu nedenle dostumuza söylediklerimiz başkasına söylenebilir.

Herkesin kendi dostu kendine olmuştur. Sırlarımızı dostumuza söylerken mutlaka aklımızda başkalarına söylenebileceği olmalıdır. dostumuzun dostu olduğunu bilmemiz gerekiyor. Dostunu bilen insan başına gelecekleri de bilir. Sevdiklerinin yerini ve yolunu öğrendiğinden dolayı başına gelenleri çok daha önceden tanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir