Çalışmakla İlgili Deneme

Atalarımızın da hep söylediği gibi çalışan demir paslanmaz. Çalışan kişiler daima takdir edilerek yükseklerde görülürler. Yardımcı olunması insanları başarıya ulaştırılması sağlıklı bir neslin gelişmesini sağlar. Çalışan ve çalışacak olan kişiler bunları bilmeleri gerekir. İnsanları tembellikten uzak tutarak kendisine ve yaşadığı dünyaya faydalı olmalıdır. insan değer görmesi için yaptıkları göz önünde bulundurulur. Çalışan ve başarılı insan çevresi tarafından daima takdir edilerek yeri önemli görülmektedir. Bizde insanların değer kazanması ve yükselmesi için bunu kullanabiliriz.

Çalışmayı seven insan yapacak bir şeyler bularak hayatına devam ederler. Aç kalmadıkları gibi kimseye muhtaç olmazlar. Çalışan kişi bugün de yarın da her şekilde çalışır. Erkeklere her işin nasıl yapılacağını askerde öğretirler. Öyle işlerde çalışacaksınız ki askerlikten sonra tek başınıza dünyaya karşı savaş verebileceğinizi bileceksiniz. Sağlıklı bir yaşama sahip olup hayatınıza devam edebilirsiniz.

Sizde çalışmayı seviyorsanız asla boş durmazsınız. Emekli olunduğu takdirde insanlar bir şeyler uğraşmaya devam ederler. Çalışmak kötülük değil güzelliktir. Bundan dolayı her zaman çalışan ve çalışmayı seven insanlar zamanlarını doğru şekilde değerlendirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir