Zorluk Çeken Rahat Bulur ile İlgili Kompozisyon

Hayatta bir şeyler elde etmek için emek vermek gerekir. Her şeyin karşılığında bir zahmet olduğu unutulmamalı. Başarıya ulaşan insanlar çektikleri zahmetlerin karşılığında ulaşmışlardır. Kimse tepeden başlamadığı gibi zahmetine katlanan eninde sonunda rahatına kavuşur.

Ülkemizde sayısız iş adamı, iş hayatına atılmaları ile beraber çektikleri zorlukları yazılı ve görsel medya da dile getirmişlerdir. Aç kaldıkları geceli gündüzlü çalıştıkları hatta gençliklerini yaşayamadıklarını anlattılar. Yediden yetmişe herkesin imrendiği bugünün zengin aileleri geçmişteki zorlukların karşılıklarını almışlardır. Bizde doktor, mühendis, polis, hakim, avukat, milletvekili olmak istiyorsak zahmetine katlanmak gerekir. Eğitim öğretim hayatı uzun olduğu kadar zor olacaktır. Önümüze çıkan engeller kararlılıkla aştığımızda daha sonrakilerde zorluk çekmeyeceğiz. Kendi geleceğimizin resmini kendi ellerimizle çizeriz. Yılmadan devam edersek eninde sonunda ulaşmak istediğimiz yere başarıyla ulaşacağız. Kendi kendimize örneklendirme yapacak olursak biz evde ders çalışırken arkadaşlarımız dışarıda geziyor olabilirler. Bizim sahip olacağımız mesleğin zahmetlerinden biridir. Yılmazsak eğer gün geldiğinde sevdiğimiz mesleğe kavuşmuş oluruz.

Başarı insanlara mutluluk getirir, başarıya ulaşmak içinde uzun emekler vermek gerekir. Yorucu çalışmanın ardından başarıya ulaşmamızda kaçınılmazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.