Zor Durumda Olanlara Yardım Etmenin Gerekliliği İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar hisseden merhametli olan ve acıması olan canlılardır. Zor durumda kalan birisine yardım eli uzatarak beklenti içerisinde olmadan yardımcı olmaktadır. İnsanın ne zaman yardıma ihtiyaç olacağı belli olmaksızın karşılıksız yardım ederler. Yapılan iyiliklerin bir gün kendilerine güzel şekilde geri döneceğini düşünürler.

Birine iyilik yaptığı zaman unutulmayacağı düşünür. Onun getirileri oldukça güzel ve mutlu edici olacağından huzurlu hisseder. Yardımlaşmak insanların sahip olacağı en erdemli davranışlardan biridir. Çevresindekilere karşı duyarsız kalmamak onu bilinçli vatandaş yaptığı gibi saygı kazandırır. İleri de bizimde zorluklarla karşılaşabileceğimizi görüyor olmak yardımlaşmayı daha içten yapılmasını sağlar. Kaderin bize bırakacakları ve yaşatacakları insan hayatı için oldukça değişiktir. Yardım etmek için kan bağının olmasına gerek duyulmamalıdır.

Fani dünyadır, yaptıklarımız ve ettiklerimiz ile hatırlanacağız. Ahirete götüreceklerimiz iyiliklerimiz ve kötülüklerimiz dışında bir şey olmayacaktır. Yarına yardıma ihtiyacımız olduğu zaman çevremize karşıda yüzümüz olmalıdır. Kaderin bize getireceklerini ve götüreceklerini hiç kimse bilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir