Yerçekimi Olmayan Bir Yerde Yaşamanın Kolaylıkları

Yerçekiminin olmadığı bir yerde hayat sürdürecek olursak yaşantımız oldukça renkli olacaktır. Cisimlerin ağırlığı ortadan kalktığı gibi uygulanan kuvvet doğrultusunda hareket ettirebilir oluruz. Yüzlerce kilo ağırlığında olan arabaları dahi tek bir parmağımızla kaldırmamız mümkün olacaktır. Bebekler gerçek arabalarla oyun niyetine oynayabilirler.

Nesneler sahip oldukları ağırlıkları kaybettiklerinden dolayı tutulabilir, taşınabilir, kaldırılır ve hareket ettirmekte oldukça kolay olur. Nesnelere bir kere dokunduğumuz zaman olduğu gibi kalırdı. Örneğin havada bırakılan nesne hiçbir şekilde etki altında kalmazsa devamlı sabit şekilde kalır. Ayaklarımız yere temas etmediği durumlarda hiç kimsenin ayağı yere temas etmezdi ve birbirlerine yardımcı olamazlardı. Getirdiği sıkıntıları da görmezlikten gelmemiz yanlış olurdu.

Yerçekimi olmanda yaşamımızı sürdürmek güzel olabilirdi. Tek bir sıçrama sonucunda uzak mesafelere kadar gidebilirdik. Yük taşımakta araçlara ihtiyacımız olmadığı gibi işlerimizi daha çabuk halledebilir oluruz. Kolaylıklar ve zorlukları da göz önünde bulundurarak azımsamamak gerekir. Her bakımdan bizlere sıkıntı yarattığı gibi doğa ve bitki örtüsü için gerekli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir