Yaşam İle İlgili Kompozisyon Örneği

Yaşam Konulu Kompozisyon, Yaşam İle İlgili Kompozisyon

İnsanların kontrol edemedikleri sadece yaşamları olmuştur. İnsan ömrü ortalama 70 yıl olduğundan dolayı bir şeylerin farkına vardıkları zaman oldukça geç olduğunu hissederler. Yaşlanmaları ile birlikte hayatları iş ev arasından geçtiğini görüyoruz. Doğumdan ölüm arasına kadar geçen zamanın bitmesine ihtiyaç duyuyor. Fani dünya olup insanlar yaşamlarına devam ederler.

Yaşamımız boyunca ne kadar yaşadığımız önemli değil de nasıl yaşadığımız önem taşır. İnsanların ömrü kısa veya uzun olabilir buna çeşitli şekillerle kendimiz belirleyebiliriz. Nasıl yaşayacağımızın kararını tamamen kendimiz vermeliyiz. Yaşamadan ölmek yaşamamakla aynı değerdedir.

İnsanlar hayatlarını doyasıya yaşaması gerektiğini bilmelidir. Yaşamları boyunca bazı olumsuzluklarla karşılaşsalar dahi 3 günlük dünya olduğunu unutmamalı. Ailesi kişilerin en değerli unsurlarından olup onlarla zaman geçirmeyi eksiltmeyin. Geleceğimizde başımıza ne geleceğini bilmediğimden dolayı tedbirlerimizi ona göre almamız gerekir. Mutlu olduğumuz şeyleri yaparken dünyada önem vereceğimiz değerleri unutabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir