Web Sitesi Nasıl Kurulur

Web Sitesi Kurulumu, Web Sitesi Nasıl Açılır Acemi

İnternete yabancı olan kişiler için web sitesi kurmak zor gözükse de haylice kolaydır. İlk önce kendinize alan adı örneğin eokulbilgi.com adresi almanız olacaktır. Ardından kendinize hosting dedikleri sitenizin duracağı adres örneğin internet bağlantısı gibi düşünün oradan başkalarına yayın yapmanıza imkan tanıyacaktır.

Bunun için bilindik markalardan olan netinternet.com.tr adresini önerebiliriz. Domain fiyatlarına gelince 20 TL bir isim kayıt edebilir hosting için 20 TL ödersiniz bunlar yıllık ücrettir maliyeti 40 TL olacaktır. Nereden alırsanız alın bundan daha ucunuzu bulamazsınız.

İnternet üzerinde blog tarzı kullanacaksanız günlük değil o zaman wordpress kullanın. Ücretsiz yazılımları var bunların hepsi cpanel adında kontrol panelinden yönetmeniz mümkündür. Aldığınız şifre ile cpanel.eokulbilgi.com gibi adrese girmeniz durumunda kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Açılacak olan panel İngilizce ise o zaman language yazan kısımdan Turkish yazanı seçerek dilimizi Türkçe yapabiliriz.

Aşağıda hazır kurulumlar adı altında yerler olacaktır. WordPress tıkladığınız zaman kurulum sayfası açılacağından dolayı İnstall kısmından yükleme işlemlerinizi yaparak kurmaya devam edebilirsiniz. Haylice kolay olup eğer takıldığınız noktalar varsa hostinginizi aldığınız yerden bunların eşleştirilmesini ve wordpress kurulmasını istediğinizi söylemeniz durumunda kuracaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir