Vatandaşlık Görevini Yerine Getirmenin Önemi Kısaca

Vatandaş olarak ülkemize karşı sorumluluk ve görevlerimiz vardır. Bunları yerine getirmek bizim en temel görevimizdir. Yaptığımız her şey ülkemize nasıl faydası olacağı önemlidir. Ülkemize yapacağımız katkılar en başta vergilerimiz ile olabilir. Kazandığımız paradan vergimizi ödediğimiz zaman devlet tarafından ihtiyaçlarımızın giderilmesi sağlanır. Bize hizmet vererek ihtiyacımız olan alanlarda destek alırız. Devlet kurumları başta olmak üzere her alanda etkisini görürüz.

Vatani görevimiz olan askerliği yapmamız gereklidir. Anayasal görevimiz olup her Türk gencinin yapması gereken görevdir. Ülkemizin korumak adına 12 ay boyunca asker olup hizmet ederiz. Askerlik Türk milleti için kutsal görevlerdendir. Askerlik yapmayana kız vermedikleri gibi adam olduklarını kabul etmezler.

Bize verilen eğitimi iyi değerlendirmeliyiz. Kendimizi geliştirerek mezun olup ülkemizde çeşitli alanlarda çalışarak hizmet etmeliyiz. Ülkemizin eğitim konusunda geliştirdiği gibi çeşitli faydalar sağlamamız gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir