Vatan ve Bayrak Sevgisi ile İlgili Kompozisyon

Türk insanının değişmeyeceği üç şey vatan, bayrak, namustur. Binlerce yıllık tarihimizde Türkler kutsal saydıkları bu değerleri korumuş sahip çıkmışlardır. Uğruna nice canlar verilen, kanlarla sulanan bu toprakların tek sahiplerdir. Bağımsızlıkları için yaşamları boyunca mücadele içinde olmuşlardır. Tarihin altın harflerle yazdığı bu insanlar daima vatanlarına milletlerine hizmet ettiler.

Vatanını seven insan onun için çalışır daima değerli tutar. Anayasal görevlerimizden olan vergi ödemek vatanımıza yapabileceğimiz katkıdan sadece biridir. Kazancımız ile ülkemizin ekonomisine can verir, çağdaş modern devletler seviyesine ulaşmamızı sağlar. Her anlamda hizmet eder, vatandaş olarak haklarımızı bilir öyle hareket etmeliyiz. Vatanımız için seve seve canımızı vereceğimiz gibi kurallara nizama uymakta bizim en asil görevimizdir. Refah duygusu içerisinde yaşayan ülkemizde gelişmeler kalkınmalar olur. Verilen amansız mücadeleler sonucunda vatan toprakları bağımsızlığa ulaşmıştır.

Vatansız insan kanatları kırık kuştan farksızdır. Nereye uçacağını bilmez, yuvasını tanımaz başı boş yaşamına devam eder. Vatan topraklarında bulduğumuz huzuru hiçbir yerde bulamayız. Aynı lisanı konuştuğumuz, aynı gelenek ve göreneklerle büyüdüğümüz insanlarla bir hissederiz kendimizi. Aynı bayrak altında yaşarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir