Vatan Sevgisini Anlatan Kompozisyon

Vatan bağımsızlığımızı, bu topraklar üzerinde verdiğimiz mücadelenin en güze tanıdığı olmuştur. Amansız mücadeleler vatan topraklarında yapılıp atalarımız her karışı için canı pahasına korumuştur. İşgal altında olan ülkemizin kurtulmasında kahraman askerlerimiz ve askeri deha olan komutanlarımızca sağlanmıştır. Türk milletinin azmi sayesinde bugün Türkiye Cumhuriyeti kurularak anavatanımız olmuştur.

Toprak parçası olmadığı gibi her noktası için büyük mücadelelerle kazanıldı. Türk milletinin bağımsızlığı bu şekilde sağlanarak koruma altına alınmıştır. Toprağı vatan sayılması için üstünde kan dökülmesi gerekmektedir. Vatanımız bir ot parçasından çok daha fazlası olduğunu görmeliyiz.

Vatanımızda yaşanan zorlu dönemlerin hepsi Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınarak İstiklal Marşımızda anlatılmıştır. Çekilen zorlukların yanı sıra Türk milleti verdiği amansız mücadeleye burada şahit olarak göstermiştir. Türk milleti için bağımsızlığın simgesi olup üzerinde bugün yaşadığı toprak parçası olmuştur. Her köşesinin ayrı güzelliğe sahip olan vatandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir