Türk Bayrağı ile İlgili Kompozisyon

Bayrak bir ulusun en değerli simgelerindendir. Bayrağın dalgalandığı her nokta o milletin toprağı olduğunu gösterir. Bağımsızlık ve özgürlüğünü temsil etmesi açısından önem sahibi olduğundan dikkatli olunmalıdır. Bağımsızlık simgesi olan bayrak her milletin kamu kurumları, eğitim kurumları gibi çeşitli alanlarda devam olarak dalgalanması gerekmektedir.

Birlikte dalgalanan bayraklar dostluk ve barışın simgesi olmaktadır. Birleşmiş Milletler’de bir çok devletin bayrağı birlikte dalgalanır. Kendi geleceği ve yaşamı için değer gösterir. Spor müsabakalarında ise bayrağın dalgalanması katılımcıları simgeler. Ülke bayraklarının altında milli marşları çalınarak insanlara değer katılır. Duygular uzun ömürlü olması adına insan vatanını ve milletini tanıması için bayrakları daima gökyüzünde dalgalanmaktadır.

Bayrak ulusun bağımsızlıdır, namusu olup onun koruyucu Türk milleti olacaktır. Ebedi olarak bayrak düşmeyecek ve indirilmeyecektir. Vatan toprakları ne zaman işgal altında olup, himayesi farklı bir milletin eline geçerse onun bayrağı dalgalanır. Türk milleti için vazgeçilmez değerlerden birisi Türk bayrağı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir