Turizmin Önemi İle İlgili Kompozisyon

Denizlerle çevrili cennet vatanda yaşayan bizler için bu topraklar her şeyden daha önemlidir. Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili, dört mevsimin yaşandığı ülkede yaşıyoruz. Ülkemizde bin bir çeşit endemik bitki ve hayvan türleri bulunmakta. Medeniyetlere ev sahipliği yapan bu topraklar tarihi öneme sahiptir.

Ülkemiz coğrafi olarak gelenek ve göreneklere bağlı topraklara sahiptir. Diğer milletlere göre farklılık yaratıp turizmin gelişmesine etki eder. Yeraltı ve yerüstü zenginliklerimiz insanlık için önemlidir. Şifa deposu sayılacak kaplıcalarımız, gezilip görülecek yerlerimiz var. Tarihi açıdan antik kentlere sahip olduğumuz gibi kültürel anlamda da gelişmiş bir milletiz. Dünyanın yedi harikasından biri olan Ayasofya camisi İstanbul ilimizin sınırlarında yer almakta. Turizm bacasız fabrika gibidir ülkenin her anlamda gelişmesine katkı sağlar. Ekonomik olarak güç elde ederiz, yeni insanlar tanırız, ülkemizi dünyaya tanıtmış oluru.

Ülkemizin doğal güzelliklerini ve zenginliklerini değerlendirmemiz gerekmekte. Elimizdeki tarihi mekanları en güzel şekilde tanıtmalıyız. Gelen misafirleri güzelce ağırlamalı, hoşgörülü yaklaşmalıyız. Onlar üzerinden kazanç planları yapmaktan ziyade onların mutlu ayrılmaları için uğraşmalıyız. Coğrafyamız turizm açısından oldukça elverişlidir, insanlara kattığı bir çok değeri içinde barındırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir