Terazi Var, Tartı Var; Her Şeyin Bir Vakti Var Atasözünün Anlamı

Hayatta her şeyin belli bir vakti vardır. Vakti gelmemiş olan iş yapıldığında olumsuz sonuçlar doğurabilir. İş yapılmadan önce zamanının gelmesi beklenir ve uygun zaman geldiğinde yapılır. Vakti zamanında yapılacak her türlü iş olumlu sonuçlanır.

İnsanlar doğumdan ölüme kadar belli zaman dilimi içinde yaşamını devam ettirir. Büyürüz, gelişiriz, okuma yazma öğreniriz, çalışırız, evleniriz. Her şeyin vakti zamanı olduğu unutulmamalıdır. Hayatımızda yaptığımız planların zamanı olduğundan sabırla beklemeliyiz. Gün gelir planlar yapılarak zamanı geldiğinde harekete sokularak gerçekleştirebiliriz. Akılcı düşünceler sayesinde vaktinin geldiğini düşündüğümüz zaman harekete geçeriz. Hayatta her şey vaktinde, sistemine uygun şekilde olduğu gibi bizde işlerimizin doğru şekilde olmasını istiyorsak vaktinde hareket etmeliyiz. Güneşin doğmasını batmasını, ayın hareketlerini ve dünyanın dönü olduğu gibidir.

Olmadık yerde zamansız söylenecek bir söz insanların tepkisini üzerimize çekmemize neden olabilir. Vaktini zamanını bilmeli ve uygun bir zamanda söylenebilir sözler. Kendimize hazırlıklı şekilde kararlar verip öyle hareket edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.