TBMM’nin Olması Size Neyi İfade Ediyor

TBMM’nin varlığı ülkenin egemenliğinin kayıtsız şartsız millette olduğunun kanıtıdır. Cumhuriyet yönetiminin temsilcisi TBMM’dir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde halkın seçtiği vekiller söz sahibi olur. Ülke yönetiminde doğrudan halkın söz sahibi olduğunu gösterir. Yönetimde halkın söz sahibi olduğu bir yerde demokrasi ve cumhuriyet vardır. Cumhuriyet’in ilk gününden itibaren ülke yönetiminde halk söz sahibi olmuştur. Seçilmiş kişiler ülkemizin geleceğine karar vermişlerdir. Referanduma gidilerek doğrudan halka sorulmuştur.

Mecliste kanunlar, yasalar ve uygulamalar çıkartılır. Ülkenin ve halkın refahı düşünülerek yeni yasalar oylamalara sunulur. Ülke yönetiminde söz sahibi olduğumuzun en büyük göstergesi olur. Bugünümüz yarınımız çok daha iyi konumlara ulaşır. Geleceğimize dair kararlar ülkemiz tarafından alınır. Menfaatlerimiz doğrultusunda hareket ederler. Meclis üyeleri ülkemizin en büyük temsilcileridir. Düşüncelerimizi dile getirerek tüm ülkenin sesimizi duymasını sağlar.

Vekiller aldıkları eğitimlerle birlikte ülkenin geleceğine dair karar vermekte sorun yaşamazlar. Ülkemizin geleceğine dair en büyük kuvvetimizdir. Anayasa çerçevesinde ülke yönetilir. Meclisteki vekiller her konuda düşüncelerini sunar, oylamalar yapılarak ülke yönetiminde etkin rol sağlanır. TBMM sayesinde cumhuriyeti tanır, geleceğimize dair düşüncelerimize sahip oluruz. Aynı zamanda TBMM varlığı ülkemizin bağımsızlığının simgesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir