Dengeli Beslenmenin İnsan Sağlığına Etkileri

Yeterli dengeli ve sağlıklı beslenmek için yediklerimize içtiklerimize dikkat etmeliyiz. Karın doyurmak için yemek yersek sağlıksız besleniriz. Aldığımız karbonhidrat, protein değerleri bizim için önemlidir. Besinler sağlığımızı korur, vücudumuza güç verir, vücudumuzun gelişmesini sağlar. Dengeli ve sağlıklı beslenerek sağlıklı bir yaşama sahip olabiliriz.

Dengeli beslenen kişiler sağlıklı bir yaşam sürdürür. Soğuk havalarda ve bağışıklığı zayıfladığında kolay kolay hastalanmaz. Hücrelerimiz hızlıca yenilenerek daha sağlıklı kalabiliriz. Vücudumuz sağlıklı olmasından dolayı ömrümüz uzar. Bedensel ve ruhsal olarak kendimizi iyi hissederiz. Güçlü oluruz, kas sistemimiz hızlıca gelişir. Ergenlik döneminde sorunları kolaylıkla atlatırız. Kendimize olan özgüvenimizin artması toplum içinde saygımızı arttırır. Tırnak, saç ve cildimiz daha sağlıklı kalır. Yaşımıza göre büyüme ve gelişme çok daha sağlıklı olur. Birçok hastalığı kolaylıkla atlatabildiğiniz gibi ileri de karşılaşabileceğiniz hastalıkları da engellemiş olursunuz.

Dengeli beslenmek büyüme, gelişme, sağlık, özgüven, başarıyı getirir. Kişi kendini daha zinde hissederek günlük hayatına daha enerji dolu başlar. Özgüveni artarak kendini mutlu hisseder. Başarıdan başarıya kovalar, hayatına renk katarak kendini geleceğe hazırlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir