Su Maymuncuğu Nedir

Su maymuncuğu ile uğraşan kişiler genelde akvaryumculardır. Su maymunu gereğince biyoteknoloji ürünü olup su içinde girdiğinde boyutu 40-50 kat daha fazla olabiliyor. Genelde kullanım alanları çiçekçilik, tarım, süs eşyaları gibi yerlerde talep görmektedir. Günümüzde ise açık olarak kırtasiye gibi yerlerde satılması çocuklar için oldukça tehlikelidir.

Canlı olmamakla beraber yapıları gereğince suyu emerek büyüme gösterirler. Kanserojen odluğu söylendiği gibi renkleri ile çocuklarının ilgisini çekmektedir. Genelde gelen şikayetler yanlışlıkla yutulan su maymuncuklarının karındaki suyu emerek şişmesi sonucunda tıkaması olmasıdır.

Bir kap içine bırakılacak olan su maymuncuları suyu süzerek şişmiş olarak sulu toplar görebilirsiniz. Toplar suyu 4 saat içinde bütünü ile emerler. Kapta fazla suyu süzdükten sonra kullanım alanlarına göre kullanabilirsiniz. Vazo içine veya bitkilerin altına koyarak su ihtiyaçlarını maymuncuklardan karşılayabilirler. Aylarca yaşayabilirler belli aralıklarla su tedarikinin yapılması uzun ömürlü olmalarını sağlayacaktır.

Su maymuncukları kısaca suyu emerek içine hapsetmeleridir. Nasıl oluyor denmemeli biyoteknoloji ürün olduğundan dolayı böyle bir özelliğe sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir