SSK, GSS Prim Borcu Sorgulama

Bugünlerde kaç kişi ssk borçlanmasını biliyor ki? Henüz işe başlamayan kişileri ele alalım öğrenci olup sonraki zamanlarda sağlık sigortasına ihtiyaç duyarlar. İşe başlar başlamaz zaten günleri tek tek sayacaksınız. Arkadanızda geri bıraktıklarınız dahi insanı isyan ettirecek yere getirebiliyor.

İşe başlamak maddi olarak hepinizi etkileyebilir onu bırakıp birde patronun size ödediği maaşın yanı sıra ssk ve sgk ödemelerini yaptımı yapacak mı düşünceleri kafalarınızı karıştırıp duracaktır. Canınız sıkılacak işleriniz tam anlamıyla yolunda gitmeyecektir. Böyle durumlarda can sıkıntısına uğrayabilir hiç birşey yapmak dahi istemezsiniz. İşte devlet baba sonunda bizlere yol göstermek için yeni birşeyler yapıyor. Bunlardan birisi internet dünyasında yaşadığımızdan dolayı kendi bünyesinde bir çok hizmeti buradan devam ettirmektedir.

Borcum Var diyen halk bir çare bulamıyor sormak istediklerine. Devletin üst kademelerine ulaşamayan insanlar ne kadar şanslı. Nasıl bir dünyada yaşadıklarımızı soruyoruz. Ekranlarda reklamlar olarak kredi borcunuzu soruyorlar neyini öğreneceksin paran olmadığı sürece. Hanginiz bu zamana kadar çalışıpta sonra prim borcunun olup olmadığını sordu? Sorun, sorunki öğrenin birşeyleri devlet babamızın amel defterine gizliden yazdığı borç gibi olmasın. Gss mağduru olduk, ssk borcumuz çıktı, emekliliğimiz yok evet borcumuz var paramızda yok.

GSS telaşıdır hepimizin ki sağlık hizmeti yokken borç hizmeti var sorguladık 2.700e varan 270tl kadar borcumuz olması hepsi. Neyden faydalandık yolmu, elektrik mi, su mu hangi hizmetin borcu sorarım okuyucularıma?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir