Sohbet Türünde Kısa Bir Yazı

Söyleşi türünde hazırladığımız yazı birebir sohbet hissi yaratmaktadır.

İnsan hayatta yalnızken mutlu olabilir mi? Mutlulukları paylaşmadıktan sonra değerini anlayamazsın, yaşamak istediklerini daha yoğun yaşamak için sevdiklerinle paylaşmak istersin.

Yalnızlık insanları uzaklara götürür, hayatı boyunca anlarını başkaları ile paylaşamaz. Mutlu olurken sadece kendi mutlu olur, hiçbir zaman sevinçlerini paylaşarak başkasıyla daha da güzel yaşayamaz. Yalnızken neyi ne kadar hissedebilir ki, en güzel şeyleri birisi ile paylaşmadan. Yalnızlık hayattan alacağın bütün zevklerden mahrum kalacağın anlamına gelir. Mutlu olmak isterken aslında mutsuz olursun.

Ne yapmak lazım illa hayatımıza birilerini mi almalıyız? Paylaşmadan ne çoğalır ki, sevmeden birini nasıl mutlu oluruz. Yalnızlığımızı gidermek için ihtiyacımız olan sevmektir, sevilmektir. Hayatta en değerli şeylerin peşinden giderken sımsıkı sarılmakta gerekir. Kıymetini bildiğimiz şeylere sahip olmalıyız. Yanımızdakilerin kıymetini bilerek onları kaybetmemeliyiz. Onlar yalnızlıklarımızı gidererek bizi huzura kavuşturur. Paylaşırız sohbet ederiz hayatımızın en güzel günlerini birlikte geçiririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.