Sivil Savunma İle İlgili Yazı

Sivil Savunma Günü (28 Şubat)

Doğal afetler ve felaketlerin yıkıcı etkilerinden korunmak için Sivil Savunma örgütleri kurulmuştur. Olaylar meydana geldikten sonra ortaya çıkan yıkıcı etkilerin en kısa sürede müdahale edilerek zararın azaltılması hedeflenmektedir.

Sivil savunma savaş, afet gibi olağanüstü durumlarda halkın canını ve malını korumak için çalışmalara katılır. Tatbikatlar düzenlenerek olası durumlarda yapılacak müdahalelere karşı çalışırlar. Sivil savunma halkın can ve mal güvenliği içi çalışmalar yürütür. Doğal afetlerin açtığı büyük zararların en hızlı şekilde kapanması için mücadele eder. Okullarda öğrenciler bilgilendirilir, çocukların sivil savunma eğitimi alması için uğraşılır. Afet anında toplum arasında haberleşmenin sağlanması için mücadele eder.

Sivil savunma gününü anlam ve önemi anlatılır. Genç nesillere birlik ve beraberliğin önemi aşılanır. Küçük yaşta verilen eğitimler gelecekte topluma faydalı bireyler haline getirir. Eğitim gören çocuklar afet ve felaket anında nasıl davranacakları konusunda bilinçlenir. Sivil savunma etkinlikleri düzenlenir. Çocuklar felaket anında kendini koruyabilecekleri bilgiye ulaşırlar. Olası tehlikelere karşı kendilerini korurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir