Su İle İlgili Kompozisyon

Su insanların ve diğer tüm canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ihtiyaç duydukları temel bileşiktir. Su olmadan canlı yaşamı olmazdı. Vücudumuzun büyük kısmı sudan oluşmaktadır.

Su canlıların yaşamı için önemli olduğundan korunması gerekir. İnsan, hayvan, bitki ve diğer canlıların hepsi suya ihtiyaç duyar. Su kaynaklarımız ile yaşamımıza devam ederiz. Temiz su kaynakları olmadan hastalanır yakın zamanda da ölürüz. Yaşadığımız takdirde doğadaki tüm canlılar zamanla etkilenir. Temiz su kaynakları olmadığından dolayı bitkiler sağlıklı büyüyemez, diğer canlıların yaşamları etkilenir. Yaşam alanlarını terk etmek zorunda kalırlar, bundan ekosistem zarar görür. Dünyadaki yaşamın devamlılığı için su kaynakları korunmalı, kuraklığa karşı önlemler alınmalıdır. Temiz su kaynaklarına herkesin ihtiyacı vardır.

Sahip olduğumuz su kaynaklarının yerini alacak yeni kaynaklar bulunmalıdır. Su rezervlerimiz azalmaması için tasarrufa yönelmeliyiz. Temiz suyu israf etmeden kullanmalıyız. Evlerde, iş yerlerinde tasarruf yaparak suyu israf etmemeliyiz. Musluktan, lavabolardan akan sular israftır. İhtiyacımız olduğu kadarını kullanmalıyız. Evlerde yağ atıkları lavabolara döküldüğü takdirde sular kirlenir bir daha içilemez hale gelir. Su kaynaklarını korumalı sahip çıkmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir