Polis Haftası İle İlgili Kompozisyon

Toplum içinde huzurun sağlanarak düzenin korunması için kurulan kolluk kuvvetlerinden birisi polis teşkilatıdır. Huzur, refah, güven ve rahatlığı sağlayan unsurları barındırmaktadır. 10 Nisan 1845 yılında itibaren görevlerini sürdürmektedir.

Toplumun çeşitli kesimlerinden insanların yer aldığı teşkilat devamlılık esasında çalışmalarını sürdürmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelene kadar Türk Emniyeti adını alarak çalışmalar sağlamıştır. Tarihte ilk defa polis kavramı kullanılarak faaliyetlerine devam etmiştir. Ülkemizde asayişin sağlanması için polislerin önemli görevleri bulunmaktadır. Gösterecekleri azim ve kararlılık onların işlerini yürütmesinde etkili olmaktadır. Toplum içinde bütün kesimleri alakadar eden olaylara müdahil olurlar. Muhtaçlara, düşkünlere ve sorunlarla karşı karşıya olan kişilerin sorunlarının çözümlerinde görev alırlar. Türk polisi halkının canı, varlığı ve evlatlarından oluşmaktadır. Bizim yokluğumuzda faaliyete geçerek hizmetlerini sürdürmektedir.

Her yıl 10 Nisan günü polis haftası olarak kutlanarak anılmaktadır. Geleceğin polislerin günü de olduğu gibi tek bir güne sığdırmak yeterli olmayacaktır. Polislere minnettarlığımızı daima göstererek onları gururlandırmalıyız. Onlar hiç durmadan görev başında olup bizim huzurla yaşamamızı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir