Ortak Sevinçlerimiz

Ortak sevinçlerimiz milli değerlerimiz sayılır bizi bir arada tutan çelikten bağlardır. Bugün yaşadığımız her ortak değer bizi bir yapar. Bir elmanın yarısı olduğumuz gibi ulusu bir ara tutar.

Asker uğurlama: Askerlik çağına gelen gençler düzenlenen eğlencelerin ardından askere uğurlamaları yapılır. Davullu zurnalı eğlence düzenlenir kınalar yakılır. Türk kültüründe yıllardır vazgeçilmeyen geleneklerden biridir. Askere gidene moral vermek ve ailesini teselli etmek için düzenlenir.

Dini bayramlarımız: Ülkemizde Kurban bayramı ve Ramazan bayramı olmak üzere dini bayramlarımızın kutlamaları yapılır. Yardımlaşma ve dayanışma en üst seviye de yaşanır insanlar birbirine destek çıkar.

Milli bayramlarımız: 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 10 Kasım gibi ortak değerlerimiz vardır. Cumhuriyetimiz için önemli sayılan bu günler tarihimizde dönüm noktalarıdır. Bize biz olma değerlerini kazandırmışlardır. Türk halkının milli bayramlarda vatan sevgisi bağlılığı kabararak sadakat içerisinde kalırlar.

Düğünler: Birbirini seven iki gencin evlilik kararı almasıyla birlikte akrabalar tanıyanlar ziyaretlerine giderek maddi ve manevi açıdan destek olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir