Kış Aylarında Yapılan Sporlar

İnsanlar mevsimlerin kendisine getirdiği özelliklerden faydalanarak çeşitli spor dalları ortaya çıkarmıştır. Yaz mevsiminde bir çok sporun yapılacağı gibi kış vaktinde de hava şartlarına bağlı olarak sporlar yapılmakta. İnsanların spor yapması için yaz kış fark etmeksizin her mevsim yapılabilir olduğunu göstermektedir.

Sağlıklı kalmak ve fit vücuda ulaşmak için her mevsim spora olan ilgimizi arttırmalıyız. Yaz kış demeden sporlara ağırlık vererek dinçte kalabiliriz. Fakat sporla uğraşırken bir yandan beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor. İkisini bir arada yapmazsak eğer istediğimiz verimi alamayabiliriz. Kışın yapabileceğiniz bir çok spor faaliyeti var. Herkesin biraz zaman ayırarak amatörcede olsa yapabileceği sporlardır.

Kayak
Kış sporları arasında en başta gelir. Kışın tatile giden kişiler özellikle kayak merkezlerini tercih etmektedir. Sporseverlerin tutkun olduğu spor dallarının başında gelmektedir. Uludağ kayak merkezleri ile ünlüdür.

Buz Pateni
Buz üstünde kayarak kendinizi uçuyor gibi hissedebilirsiniz. Kolaylıkla öğrenebileceğiniz gibi ilk denemelerinizde bir iki kere düşebilirsiniz. Paten kullanan kişiler özellikle çok hızlı şekilde alışabilirler.

Buz Hokeyi
Ülkemizde olmasa dahi özel kıyafetler giyilerek yapılan spordur. İki takımın hokey sopaları ile birbirinin kalesine hokey topunu sokma çabası olmaktadır. Genelde Amerika’da görebileceğiniz spor dallarından biridir.

Kızak
Özel bir kabin bağlı olan köpekler tarafından çekilerek pistte kayma türünde yapılan spordur.

Yapabileceğiniz diğer sporlar: Snowboard, Skeleton, Körling, Bobsled, Bandy, Skibob, Helikopterle Kayak, Kar Motoru Yarışı, Biathlon, Snowkite, Kar Raftingi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.