Okullara Tablet Ne Zaman Verilecek

Okullarda öğrencilerin eğitim ve öğretim döneminde derslerini daha iyi kavrayabilmeleri amaçlı olarak teknoloji ile tanıştırmalar yapılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda Fatih projesi kapsamında MEB tarafından öğretmen ve öğrenci olmak üzere okullara teknoloji getirildi. 2014 yılında başlayan Fatih projesi MEB 17 Şubat tarihinde başlayarak 669 bin 86 tablet öğrencilere ulaştırıldı. Öğretmenlerinde ihtiyaçları karşılanarak öğrenciler derslerine tam anlamıyla odaklanması sağlanmıştır. Bilgi işletim teknolojileri ile beraber yürütülen proje ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yapılmaktadır. yerli üretim olan tabletler sermayenin ülke içinde kalması için önem taşımaktadır.

2015-2016 yılı okullara tablet ne zaman dağıtılacak?
Fatih projesi kapsamında bilgi ve iletişim teknolojilerinin yapacağı gelişme sonucunda dağıtılacaktır. Fatih projesi kapsamında her okula internet ve tabletler ulaştırılarak internet üzerinde yenilikler sağlanmaktadır. Tabletler 5. sınıftan 12. sınıfa kadar e-içeriğe sahip olarak öğrencilere sunulmaktadır.

2013 yılında meslek liseleri dışındaki bütün liselere akıllı tahtalar gönderilmişti. Okullarda eğitim öğretimin geliştirilerek Avrupa standartlarına ulaşması adına çalışmalar devam ettirilmektedir.

2016 yılı tablet dağıtılacak mı?
Bilgi işlem teknolojileri olarak Fatih projesi kapsamında yerli üretilen tabletler hazırlanmaktadır. Eğitim öğretim yılı boyunca yapılacak olan yenilikler sayesinde öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştirilecektir. Yeni başlayan öğrencilere ve daha önce alamayanlara sunulması için dağıtımları gerçekleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.