Okuldan Beklentilerimiz İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar kendi hayatlarını bir bütün olarak oluştururken farklı hedefler ve idealler uğrunda şekillendirirler. Okul hayallerimizi gerçekleştirmemizde bize bu yolda rehberlik eden kurumdur. İnsanlar beklenti içinde olur ama bu yolda giderken kendi başlarına ulaşamazlar. En büyük yardımcımız okulumuz olarak ihtiyaçlarımızı karşılamamız olacaktır.

Öğrenciler eğitimlerini aldıkları sıra kendilerini hayata hazır hissederler. Tam hazır olmadan hayata atılmaları başarısızlığı beraberinde getirir. Sabırlı ve azimli olarak hareket etmeleri gerekmektedir. Okulda görev yapan öğretmenlerde kendi alanlarında bilgili olması öğrencilerin doğru şekilde yönlendirilmesini sağlar. Öğrenmeye açık olan öğretmenlerin öğrencilerine verebileceği çok şey olmaktadır.

Başarılı bir öğretmen öğrencilerinin başarısızlığını kendi başarısızlığı olarak görmeli. Öğretemediği durumlar olursa farklı yöntemlerle öğretmelidir. Başarısız ve tembel yaklaşımları öğretmenlerin asıl kendilerine olan tersliklerinden meydana gelmesidir. Öğrenciler sevgi ve şefkatle yaklaşarak yakınlık göstermelidir. Ceza ve tehdit yolları öğrencilerin kendilerini zorunlu hissederek istemeyerek yapmalarına sebep oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.