Müzik İle İlgili Kompozisyon

Müziğin ruhun gıdası olduğunu her yerden duyarız. Güzel sanatlar arasında insan ruhuna en etkili şekilde hitap eden müziktir. Can sıkıntısında, sinirlendiğimizde, sevinçli olduğumuzda müzikle kendimizi çok daha iyi hissederiz. Müzikle kendimize gelir çok daha mutlu hissederiz.

Bedenen ne kadar yorgun olursak olalım ruhumuzu dinlendirmek için müziğe ihtiyacımız var. Ruh haline göre insan müzik dinleyerek kendini iyi hissedebilir. Farklı sesler kulağa hoş gelen ritimler insanı motive etmektedir. Bazen müzikler ruhumuza o kadar dokunur ki ağlamaklı oluruz. Duygularımızı dışa vurmak isteriz ancak müzikle beraber yaparız. Hayatın her alanında bizi neşelendiren, hüzünlendiren müziklerdir. Yaşam tarzı denecek kadar yaygın olduğu gibi insan hayatının yönünü belirler.

Müziksiz dünya adeta oksijensiz dünyaya benzer. Canlılar yaşamak için bir çok sese ihtiyaç duyar. Kuşların cıvıltıları, insanların sesleri, rüzgarın sesi hepsi bir araya gelerek müzik oluşturur. Çevremizdeki sesler doğrultusunda kendimizi çok daha farklı hissederiz. Herkese hitap edne müzik türleri vardır yabancı, pop, Türk halk müziği, slow tarzda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.