Kıskançlığın Zararı İle İlgili Kompozisyon

Kıskançlık sadece insanlara değil doğadaki tüm canlıların yaşamında birazda olsa vardır. Aşırı boyutlara ulaşmadığı sürece sorun olarak görülmez. İnsanlar karşılarındakine duygularını bir şekilde göstermek için kıskanç davranışlarda bulunabilir. Yanındakini sevgisinden ötürü kıskanarak o denli de hareket edebilir.

Kıskanılması kaçınılması gereken bir davranıştır. Karşımızdaki insanı kaybetmemize ve sorun yaşamamıza neden olabilir. Bizde olmayan bir şey için kıskanmak karşımızdaki insanı üzerek hayal kırıklığına sebep olabilir. Kişiler arasında yaşanacak ayrılık ve sorunların öne çıkmasına sebepte olabilir. Bazen insanın gözünü kör ederek hiç olmadık davranışlara sebep olabilirler. Karşınızdaki kişinin kim olduğunu unutturarak yanlış davranışlarda bulunmanız kaçınılmaz olur. Hırsa dönüşerek öfkelenmenize sebep olup çevrenizdekine zarar verebilirsiniz.

Kıskançlığın kontrol altında tutulması zararların oluşmasının önüne geçer. İsteklerimiz doğrultusunda hareket etmesini öğrenerek kararlarımız son derece doğru olur. Gördüklerimize sahip olmayı değil emeklerimizle çalışarak sahip olmayı düşünmeliyiz. Kıskanarak çevremizdekileri kaybetmek yerine kendimizi kontrol ederek uzun sağlıklı ilişkiler kurulabileceğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir