İnternet Haftası İle İlgili Kompozisyon

Bilişim ve teknoloji hızla gelişim gösteren, dünya üzerinde çeşitli ekonomik ve sosyal değişimlere sebep olmakta. Bunlar arasında internet insanlığın en büyük buluşlarından biridir. Bilişim gücü insanlığı çok daha gelişmiş medeniyet haline getirmiştir. Artık ülkeler arasında zenginlikler para ile değil sanal para kullanılarak yapılmakta.

Bir ülkenin eğitim ve öğretimin gelişmişliği sahip olduğu teknoloji ile anlaşılır. Gelişen dünyada kullanılan teknolojik araç ve gereçler insan için mucizedir. İnsanlara verilen bu özellikler sayesinde istedikleri gibi faydalanmalarına olanak sağlamaktadır. Genç nüfusa oranla toplumun kalkınmasını ve gelişmesindeki destekleyicidir. 21. Yüzyılda hayatın her alanında internetten yararlanarak otomasyon sistemler kurulmuştur. İnternet üzerinden sağlanan ağlar insanların birbirleri ile iletişimine de imkan tanır. Sadece ülkemizde 74 milyon telefon kullanıcısı olduğunu düşünürsek hepsinde internet bağlantısı sayesinde dünyanın her yerine erişim sağlanabilmektedir. Yaygınlaşarak internet hizmetleri ihtiyacı karşılamaya yönelik olmaktadır.

Her sene internetin farkındalığı için 10-23 Nisan tarihlerinde, internet ve bütün teknolojilere karşı insanlar bilinçlendirilir. Araştırmalar, çalışmalar değerlendirilerek gündeme alınır. İnternetin yararları ve zararları tartışılırken yanı sıra kullanım verimliliği de artış gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir