Her Çiçek Dalında Güzeldir Kompozisyon

Her Çiçek Dalında Güzeldir Anlamı Atasözü Kısaca

Sıklıkla duyduğumuz atasözlerinden olan “her çiçek dalında güzeldir” bizlere çok şey anlatır. Her şeyin olduğu yerinde güzel olup yerlerinin değiştirilmemesi gereklidir. Bunlar bazen unvan veya bulunduğu bir konum olabilir onu oradan aldığınız zaman eskisi kadar verimli olmayacaktır.

Olduğumuz yer önemli olup burası değiştiği zaman her şey farklılaşabilir. Çiçeği dalından kopardığınız zaman o güzelliğini kaybederek tek başına olacaktır. Bir bütün halinde olduğu sürece güzelliğini hissedersiniz. Dalından kopmuş bir çiçek zamanla solar güzelliğinden eser kalmaz. Buna en iyi benzetme şekli dalından koparılmış bir çiçeğin solup ölmesidir. İnsanlarda çiçeklere benzer olduğu yerden alırsanız artık yeterince kadar verim alamazsınız. Dalında hayat bulan bir çiçek evinde hayat bulan bir insana bedeldir.

İnsanları çiçeklere benzetecek olursak olduğu yerden ayırmayınız. Dalından kopardığınız bir çiçek eski güzelliğini kaybederek artık eskisi kadar olmaz. İnsanın neşesini kaybetmesi gibidir. Onu bulunduğu yerden almanız veya başka yerleri göstermeniz durumunda o hevesini kaybederek bozulabilir. Oldukları yeri kabullenin onları değiştirmeniz asla kazanç getirmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir