Hayvanları Korumak İle İlgili Kompozisyon

Hayvanlar en tatlı sıkı dostlarımızdır. Kırsal alanlarda yaşamalarına rağmen bir bebekten farksız şefkate ihtiyaç duyarlar. İnsanların hayvanlara karşı yanlış davranışları onları yaşamlarına zarar vermişlerdir. Besin zincirinin korunarak doğadaki ekoloji sağlanması için gereklidir. İnsanlar tarafından hayvanlara zarar verilmesi yok olmalarına ve yaşamlarına son bulmasına neden olur.

Hayvanları korumak ve onları yaşatmamız gerekiyor. Onların bize ihtiyacı olduğu kadar bizimde onlara ihtiyacımız vardır. Avlanmaların önüne geçilmesi dahi hayvanların neslinin çoğalarak doğadaki dengeyi sağlamasında etkili olur. Doğada hayvan katliamlarına karşı mücadele edilmelidir. Hayvanları korumak için yaşam alanlarını da korumalı ve zarar vermemeliyiz. Hayvanlar savunmasız, masum ve suçsuz canlılar olduğu unutulmamalı. Bugün kurtun şehre inmesi dahi kendi yaşam alanlarına zarar verildiğindendir.

Kırsal alanlarda yerleşim olması canlıların yaşam alanlarına zarar vereceğidir. Bunlar önlenerek doğa kendi haline bırakılması gerektiğidir. Aşırı avlanma engellenebilir olduğu unutulmamalıdır. İdari yönetimler tarafından kontroller bunların önüne geçilmesinde yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.