Güneş İle İlgili Kompozisyon

Güneş hep olmazsa olmazlarımızdan görerek hayatımızda hiç eksilmeyecek şekilde kabul ettik. Bizimde dünyamızın da en değerli varlığı olmuştur. İnsanlığın hiç unutmayacak kadar değerli izleri üzerindedir. İnsanlık için vazgeçilmez olduğu kadar diğer canlılarda ihtiyaç duyar. Dünyamızın yeşermesi, yaşamın olması içi güneşe ihtiyaç duyulur.

Isınmamızdan bitkilerin yetişerek meyve vermesine kadar ihtiyacımız vardır. Güneşin varlığı bize gelecek ve umut sunar. İnsanlığın yeniden bir şeyler öğrenerek gelişmesinde etkilidir. Güneş dünyamızı da aydınlatarak gözlerimizin güzellikleri görmesi sağlanmıştır. Yaşanabilesi bir hayat için güneşin her türlü varlığına ihtiyacımız vardır. Bizi koruyarak mevsimleri oluşturmuş, gece gündüzün yaşanmasını sağlanmış, tabiatın en önemli ihtiyacı da olmuştur. İnsanlık için her türlü enerji ihtiyacı da güneşin varlığından karşılanabilir. Biz değer gördüğümüz sürece güneş geleceğimizi aydınlatarak rahatlığa ulaşmamızı sağlamaktadır.

Kendimiz içinde olduğu gibi olmazsa olmazlarımızdır. Bir gün sönecek olsa bütün umutlarımızı kaybedeceğimizi düşünebiliriz. Geleceğimizde kendimiz için isteyebileceğimiz en güzel değerimizdir. Karanlıklarda yaşayan insanlarında istedikleri biraz güneş görmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir