Evrendeki Fiziksel Biyolojik ve Toplumsal Yasalar ve Örnekler

Evrende meydana gelen fiziksel, biyolojik ve toplumsal yasalar üzerinde duracağız. Biyolojik olarak dünyayı hor kullanılması sonucunda yaşanmaz hale gelmesi görülmektedir. Yaşamsal olarak dünyamıza sahip çıkarak kendimize yol göstermeliyiz. Kainatın yaratılışında belli düzen içerisinde var olmuştur. Düşünceler ve yaşamımızın devamlılığı için gerekli görülmüştür. Güneşin belli bir noktadan doğması ve batması kendisini gösterir. Bunların hepsi evrendeki düzenin göstergesi olmaktadır. Değişmeyen ve milyonlarca yıldır aynı şekilde kendisini göstermektedir.

Fiziksel yasalar; suyun buharlaşması, kaldırma gücü, yer çekimi, hava basıncı, etkisi.

Biyolojik yasalar; kişilerin yaşamaları, nesillerinin devam ettirebilmeleri için çoğalmaları, var oldukları sürece dünyayı ayakta tutmaları. Yaşamın bitmesi kişiler doğduğu gibi yaşamlarının bir noktada son bulmalarıdır, yeniler geldikçe eskiler artık ölmeye başlayarak belli bir düzenin sağlanması.

Toplumsal yasalar; İnsanları öldürmenin suç olduğu gibi başkasının hayatının kısıtlanması. Başkalarının özel hayatına müdahalenin yapılması toplumsal yasaları göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir