Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon

Toplumların gelişerek çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşmalarında milli kültürlerinin önemli rolü olmaktadır. Manevi ve maddi olarak toplanarak milli kültürümüzün parçasını oluşturmaktadır. Bir milletin kendine has adet ve görenekleri doğrultusunda birleşmesi sonucunda mili kültürümüzü yansıtmaktadır. Devletin gelişerek parçası olan adet ve örfler kültürümüzde rol sahibidir.

Milli kültürümüzü içinde yaşayan farklı lisan ve örf adetlere sahip olanlar bir araya getirmektedir. Toplumsal olarak gelişen ve yaygınlaşan değerler zaman içinde kültürümüzün bir parçası olmaktadır. Nevruz ülkemiz tarafından kabul edilen değerlerden olup milli kültürümüzün parçası olduğunu göstermektedir. Toplumda yaşayan bütün kesimlerin kültürlerinin gösterir. Yaşadığı ülkenin değerlerine değer katarak kültürlerinin zenginleşmesini sağlamaktadır. Kültürümüz gelişmemizi sağladığı gibi yükselmemizde önemli rol üstlenmektedir.

Ülkelerin kültürleri birbirlerini değerlerini yansıtmaktadır. Yapılan faaliyet ve yaşamlar kültürün gelişmesinde etki olur. Kültürlerini yansıtan müzikler, tiyatro oyunları, yemekleri, adet ve görenekleri içerisinde görülmektedir. Ülkeleri tanımak için onların yaşamlarını takip ettiğiniz sürece ortaya çıkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir