Eviniz ve Çevrenizdeki Teknolojik Araçların İnsan Hayatını Nasıl Etkilediğini Araştırınız

Bilimin ve teknolojinin gelişimi ile her geçen gün yeni araç ve gereçler üretilmiştir. Evimizde ve günlük hayatımızda birçok işi halletmek için araç gereçlerden yararlanırız. Teknolojik aletler hayatımızı kolaylaştırarak ihtiyacımız olan her şeyi bize sunmaktadır. Evimizde veya çevremizde insan hayatını doğrudan etkileyen araç ve gereçler vardır. Teknoloji insanlık tarihi içinde büyük yer sahibidir. Teknolojik araçlara o kadar alıştık ki günlük hayatımızın olmazsa olmazı haline gelmişlerdir.

Teknolojik aletleri kullandığımız birçok yer vardır. Öncelikle evimizde kullandığımız aletler ile kendimize ayırabileceğimiz bolca vaktimiz oldu. Bulaşıkları, çamaşırları makineler yıkar, yemekler ocakta ve fırında pişer, evi süpürmek için süpürgeler kullanılır. Ev ortamında refah ve rahatlığa ulaştık. Hemen hemen her alanda teknolojik aletlerden yararlanarak hayatımızın her alanında pay verebiliriz. İş gücü anlamında avantaj sağlayan teknolojik aletler hayatımızı kolaylaştırmışlardır. Hatta insan sağlığına kadar birçok yerde teknolojik aletlerden yararlanırız. Hastalıkların tespiti ve tedavisinde kullanılırlar. İş yerinde otomasyon sisteme geçiş yapılarak binlerce insanın yapacağı işi makineler yapabilir olmuştur. Elimizi sürmeden yiyecek ve içecek türünde her türlü ihtiyacımızı üretir haline gelmişlerdir.

Teknolojik aletlerin gelişimi ile insan gücüne olan talep azalmıştır. İnsanlar yerinden kıpırdamadan birçok işi kolaylıkla yapabilir olmuşlardır. Bilgisayar cep telefonu gibi teknolojik aletler bağımlılık yaparak insanları tembelleştirmektedir. Uzun süreli teknolojik aletlerin kullanımı insan sağlığına olumsuz etkiler yaratmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir