Enerji Tasarrufu Haftası İle İlgili Yazı

Enerji Tasarrufu Haftası, her yıl ocak ayının ikinci haftasında kutlanmaktadır. Enerji kaynaklarının tükenmemesi için, bizi bilinçlendiren haftalardan biridir. Televizyonda bu hafta ile ilgili olan programlara rastlayabilir, gazete ve dergiler bu hafta ile ilgili olan yazılar okuyabilirsiniz.

Enerji kaynakları, insanlık için son derece önemlidir. Fakat biz bu kaynakları, son derece bilinçsiz bir biçimde tüketmekteyiz. Ve böyle kullanmaya devam edersek, bu kaynakların sonunu getireceğiz. Bu sebeple, kaynakların kullanımından tasarruf etmek için halkın bilinçlenmesi gerekir.

Biz kişisel olarak alacağımız önlemlerle bile, dünyaya önemli katkılarda bulunabiliriz. Ve herkes bu önlemleri alırsa, enerji kaynaklarımız çok daha uzun süre bize hizmet etmeye devam eder.

Enerji tasarrufuna ilk olarak evimizde başlayabiliriz. Boş yere çalışan televizyonlarımızı ya da bilgisayarlarımızı kapatmakla işe başlayabiliriz! Sadece işimiz olduğu zamanlarda, elektronik aletleri kullanmak oldukça önemli bir enerji tasarrufu sağlayacaktır. Ya da açık unuttuğumuz bir lamba! Bir lambayı kapatıyor olmamız, dünyamızın geleceğine büyük katkı sunacaktır. Herkesi, enerji tasarrufu hakkında biliçlendirmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir