Dört Büyük Kutsal Kitap Kaç Sayfadır

Allah tarafından insanlara yol göstermesi emir, yasakları içeren kutsal kitaplardır. Binlerce yıllık inançta bir çok din ortaya çıkmıştır. Dört büyük dinin kutsal kitapları zamanla değişime uğrarken sadece Müslümanların dini ilk günden beri korunmuştur.

Tevrat, Hz. Musa’ya gönderildi. Kaç sayfa olduğu bilinmemekte çeşitli kaynaklara göre değişkenlik gösterir. Ulaşılan kaynaklara göre kimisinde 100 sayfa kimisinde daha fazla ve daha az olmaktadır.
Zebur, Hz. Davut’a gönderildi. Kaynaklara göre sayfa sayısı değişkenlik göstermekte. İndirildikten sonra değiştirilmiş olması net bilgilere ulaşılmasını önlemiştir.
İncil, Hz. İsa’ya gönderildi. Değiştirilen kutsal kitap olmasından dolayı kaç sayfa olduğu bilinmemekte. Çeşitli kaynaklara göre sayfa sayıları farklılık göstermekte. Resmi kaynaklara göre tam bir sayfa sayısı bulunmamakta.
Kuran-ı Kerim 604 sayfadır, Hz. Muhammed’e gönderildi.

Kutsal kitaplar arasında Kuran-ı Kerim sadece değiştirilmemiş ve ilk günkü gibi korunmuştur. Günümüze ulaşan kutsal kitabımız Allah’ın emirlerini insanlara iletmektedir. Net olarak İslam dünyasında ilahi kitabımızın kaç sayfa olduğu açıkla belirtilerek insanlara ulaştırılmıştır.

Allah tarafından gönderilen kitapların bir kısmı Suhuf halinde bir çok peygambere indirilmiştir.

Hz. Adem 10 sahife
Hz. Şit 50 sahife
Hz. İdris 30 sahife
Hz. İbrahim 10 sahife
Suhuf toplamda 100 sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.