Doktorların Karşılaştıkları Sorunlar Neler Olabilir

Doktor olmak isteyen binlerce öğrencinin ilk zorluğu eğitim hayatlarında başlar. Tıp fakültesinde 6 yıl boyunca eğitim görürler. Doktorlar insanlara hizmet için mesleğe gönül vermiş kişilerdir. Özel veya kamu hastanelerinde hizmet vermek adına çalışabilirler. Mesleklerinin gereğince kendi yaşamlarını sürdürebilmek için en iyi şartlarda çalışmak isterler. Doktor olmak beraberinde birçok sorun ve sorumluluk getirir. Hayatlarını idare edebilmeleri için her zaman alttan alan kısım oluyorlar.

Doktorlar çeşitli insanlar uğraşmak zorunda kalıyor. Herkesle yakın ilişki kurmalarından dolayı yanlış anlaşılmalar ortaya çıkıyor. Doktor ve hasta ilişkisine dahil olan üçüncü kişiler yüzünden kavgalar, tartışmalar ve olaylara yol açıyor. Hasta yakınları tarafından şiddet görüyorlar, doktorlar sağlıksız ortamda çalışmak zorunda kalıyorlar, uzun mesailer yüzünden sağlık hizmetlerinde zayıflama görülüyor. Doğuda görev yapan doktorların can ve mal güvenlikleri kalmıyor. Can güvenliği olmayan doktorlar batıya tayinlerini istiyorlar. Görevlerini yaparken eğitimsiz cahil insanlar yüzünden çeşitli sıkıntılar yaşıyorlar. Olay yerine ambulans ile intikal eden doktorlar, çevredeki kişilerin tepkileri ile karşı karşıya kalıyorlar.

Doktorluk mesleği sabır isteyen meslek olmasına rağmen, yaşanan olaylar doktorlarımızı mesleklerinden soğutuyor. İnsanlara severek yardım etmek isterken daha sonra sadece maddi açıdan yaklaşırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir