Sporun, İnsan Sağlığı İçin (Fiziksel/Psikolojik) Önemi Nedir

Düzenli beslenmek ve spor yapmak insanı sağlığa kavuşturur. Vücudu çok daha dirençli hale getirir. Spor yapmak, sağlıklı kalmanın yollarından biridir. Spor yapmak insanlı daha sağlıklı yapar. Fiziksel olarak daha fit görünüme kavuşur, psikolojik açıdan kendimizi mutlu hissederiz. Spor yapmak için her gün 1 saatimizi ayırmalıyız. Düzenli ve sürekli spor yapmak insanları daha sağlıklı hale getirir.

Spor fiziksel olarak sağlığımızı korur, zinde, çevik ve dinç oluruz. İnsanlar kendilerini daha mutlu hisseder, psikolojik olarak akıl ve ruh sağlığı da yerinde olur. Zeki insanlar kendi beden sağlığını da düşünür. Akıl ve ruh sağlığının korunmasında insanın kendisi ile barışık olması gerekir. Spor aklı açacağından iş ve kendi hayatımızda daha başarılı oluruz.

Sporcular çok sağlıklı ve akıllı düşünürler. Gün boyunca spor yaptıklarından dolayı beden sağlıkları yerindedir. Sağlığını koruyan biri akli olarakta dengesini sağlamış olur. Spor toplumların daha sağlıklı yaşayabilmesi için gereklidir. Hareketsiz bir yaşamın yerini spor alırsa çok daha sağlıklı toplumlar yetişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.