Damlaya Damlaya Göl Olur Kompozisyon

Birikimlerimizi doğru değerlendirirsek her ay kenara üç beş kuruş arttırabiliriz. Giderlerimizi gözden geçirdiğimizde israfın önüne geçerek tasarruf yapabiliriz. Günlük hayatta bir çok konuda israf yapmaktayız, bilinçsiz olmamızdan kaynaklı olarak milli servetimize zarar vermekteyiz.

Ülke ve aile bütçesinin kaderi bizim elimizde. Her yıl binlerce ton ekmek çöpe atılırken bunlardan tasarruf sağlanmasıyla ekonomimize destek oluruz. Halkın alım gücü artmasıyla birlikte git gide zengin bir ülke haline geliriz. Bilinçli tüketici olmak israfın önüne geçmenin yollarından biridir. Ne istediğimiz değil neye ihtiyacımız olduğunu bilerek harcama yapmalıyız. Harcamalarımızdan arttırdığımız üç beş kuruş kötü günlerimizde ilaç gibi gelecektir. Sorunlarımızı çözmemizde en büyük yardımcımız haline gelecek. Harcama yaparken o anın gafletine kapılarak harcamak yerine sağlıklı bir şekilde düşünerek sonuca ulaşmalıyız.

Bugün kenara üç lira atsak dahi yarın ertesi gün çok daha büyük paralar haline gelebilir. Birikim yapmak küçük paralarla uzun sürede büyük yatırım anlamına gelir. Kumara alışkanlığı kazanarak her gün üç beş lira attığımız takdirde yıllar sonra çok büyük paralarla karşılaşmamız kaçınılmazdır. Bozuk paraları önemsemeyiz ama binlerce lira para biriktirmemize yardımcı olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir