Çocuk Sahibi Olmak İçin Okunacak Dua

Büyük hevesle çocuk sahibi olmayı isteyip olamayanlar için ilk önce tıp tedavisi görmeleri gerekmektedir. Günümüzde tıp o kadar gelişti ki çocuk sahibi olmak isteyen kişiler adeta çocuk sahibi olabiliyorlar. Tabi her şeyden önce Allah’ın takdirine kalmıştır. Çocuk vermemelerinin de bir sebebi olmaktadır. Şüphesiz ki Allah dilemedikçe bir şey asla gerçekleşmez, diledikten sonra o şeyin gerçekleşmesine kimse mani olamaz. Hamile kalamıyorsa bir kişi Allah’a dua etmeli ve çocuk sahibi olmasını istediğini göstermelidir. Okuyacağınız dua ile birlikte insanlara ikramlarda bulunun, iyilik yapın ve insanların hayır duasını alınız. Çocuk sahibi olmak sadece Allah’ın takdirinde olduğunu unutmadan ibadetlerinizi yaparak canı gönülden isteyin.

”Allahumme la tezerni feriden ve ente heyr-ül varisin vehiden veh şen feyegsuru şukra en tefekkuri bel heb li agibete sıdgın zukuren ve inasen anesu bihim min-el vehdeti ve eskunu ileyhim min-el vehdeti ve e şkuruke inde temamin ni’meti ya vehhabu, ya ezimu, ya mu’zim. Summe e’tini fi kulli afiyetin şukren hetta tubliğuni minha rızvaneke fi sıdg-ıl hedisi ve eda-il emaneti ve vefain bil ehdi.”

İmam Cafer Sadık’ın bu dua hakkında şu şekilde söylemiştir; ”Her kim hamile kalmayı arzuluyor ise bu iki ayeti secde de iken okusunlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir