Çevre Kirliliğinin Yaşama Etkileri

Çevre kirliliği aklımıza hava, toprak, su, deniz, gürültü, ışık gibi bir çok faktörü getirecektir. Kirlilikler insan hayatında olumsuz izler bırakır. Çevrede oluşan kirlilik zaman içinde insanların yaşamında olumsuz izler bırakarak insan hayatını ektiler.

İnsanların ve yeryüzünde yaşayan bütün canlı türlerinin yaşamını tehdit eder. Milyonlarca canlı kirlilikten zehirlenerek yok edilmeleri kaçınılmazdır. Çevremiz temiz olduğu zaman sorunların üstesinden gelerek daha refah yaşam sürdürmemiz kaçınılmaz olur. Çevre kirliliği olması insanların rahat ederek yaşamını devam ettirebilmesine yardımcı olur.

Her alanda tüm kirliliklerin önüne geçilmesinde gereklilik duyulmaktadır. Toprakların altında yaşayan canlılar dahi etkilenerek ekosistemin bozularak canlı neslinin yok olmasına neden olabilir.

Yetişen bitkilerin zehirli olması yiyen hayvanlarında etlerinin ve ürünlerinin zehirli olmansa neden olur. Beslenme ihtiyacımızı karşılayacağımız için yaşamamız pek mümkün olmazdı. Hayatımız aslında öyle yada böyle çevre kirliliği ile ilişkilendirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir