Vatanımızı Niçin Sevmeliyiz

Dünya üzerinde bugün her insanın bağlı oluğu bir millet, üzerinde yaşadığı toprak parçası vatan vardır. Vatanımızın ekmeğini, suyundan faydalandığımızdan daima sahip çıkmalıyız. Ülkemizin bütünlüğü vatanımız sayesinde olur.

Gün geldiğinde vatanımızı işgal etmek isteyenler olacaktır. Gerektiğinde vatana sahip çıkıp direnmezsek eğer vatan topraklarımızı kaybedeceğiz. Zarar görecekler ve vatanımızın kontrolü başkalarının eline geçer. Sahip olduğumuz dil dahi unutularak zaman içinde kültürümüzü de kaybederiz. Bunların olmaması için o gün geldiğinde mücadelemizi sonuna kadar devam ettirerek vatan topraklarını korumalıyız. Savaşlarda askerler cephelerde mücadele vererek vatan topraklarının kaybedilmemesi gerektiğini gösterir.

Tarih boyunca vatan için bir çok savaş yapılmıştır. Milyonlarca insan savaşlardan dolayını hayatını kaybetti. Zor günler yaşanılmıştır. Bugün vatanımız bize atalarımızdan kalan miraslarımızdan birisi olmaktadır. Tıpkı atalarımız can verdiği gibi gün gelecek bizimde can vermemiz gerekecektir. Biz vatanı bildikçe, koruyup sahip çıktığımız müddetçe başkaları tarafından işgal edilemez.

Vatanımız olmasa yaşayacak yerimiz olmazdı, yiyeceğimiz ekmeğin ekilmesi için toprak, içeceğimiz su için barajlarımız olmazdı. Bilmeli ki vatan aslında herşeydir, bizim ve ailemiz için gerekli olan toprakları sonsuza kadar korumalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.