Çalışan Kazanır İle İlgili Kompozisyon

Hayatta başarıya ulaşmak için çalışmak gerekir. Bir hedef ulaşılmasında hareket edilmeli. Çalışmanın insana kattığı değer en büyük hazinedir. İnsanoğlu çalışarak ihtiyacı olan her şeyi elde edebilir.

Bugün ulaştığımız bilimsel gelişmeler insanların çalışmaları ile olmuştur. Atalarımız “işleyen demir ışıldar” atasözünde insanların çalışkanları hakkında yol göstermiştir. Başarıya ulaşmak için azimle kararlılıkla çalışılmalı. Çalışkan insanlar üşengeç değiller ve sıkılmazlar. Çalışarak kendilerini daha iyi hissederler. Boş durmak kendileri için en büyük cezadır. Hayat mücadelesinde önüne çıkacak engelleri aşmak için çalışmaları gerektiğini bilirler. Çalışan insan herkes tarafından sevilir sayılır. Bir şeyler yapmak için emek vermek dinen de hayırlıdır. Allah çalışan insanı sever. Çalışmak en güzel duygulardan biri olarak dünya yaşamı için hepimiz için gereklidir.

Çalışmak kişinin kendisine ve başkasına yapabileceği en güzel iyiliktir. Bilimin gelişmesi insanların azim ile çalışarak bir yere gelme amacını taşıdığından dolayıdır. Çalışmadan kazanan insanlar hayrını görmezler ve eninde sonunda elindekileri de kaybederler. Alın terinin çalışmanın değerini kavramaları gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir