Birlikten Kuvvet Doğar Kompozisyon

Sosyal insan olduğumuzda dolayı yardımlaşmaya önem veririz. Komşuluk ilişkileri başta olmak üzere birbirimize hoşgörü ile yaklaşım gösteririz. Aile içersinde birlik olduğumuz sürece dışarıdan gelecek olumsuz sözler ve düşünceler asla bizi yıpratmayacaktır. Ailenin huzur içersinde kalması için hayat şartları hangi koşullar altında olursa olsun aşılabilir.

Toplum içersinde birlikte kuvvet doğar düşüncesi buna örnektir. Dernekler, vakıflar, topluluklar bir araya gelerek tek başına yapamadıklarını toplu halde yaparlar. Sorunların aşılmasında bireyin kendisi için değil başka düşüncelere de değer verir. Atasözlerimiz duruma örnek olarak gösterir. yalnız öküz çifte koşulmaz, sürüden ayrılanı kurt kapar, bir elin nesi var iki elin sesi var gibi atasözleri de söylenmiştir.

Tek başımıza yapamadığımız işleri birlik içersinde gerçekleştirebileceğimizi asla unutmamalıyız. Birlik beraberlik tek başımıza aşamadıklarımızı aşmamızı sağlar. Geçimsiz bir aile birlik olamadığı gibi dışarıdan gelecek enküçük tehditlere bile açıktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir