Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var Kompozisyon

Atarlarımız günlük hayatlarından yola çıkarak ders çıkarıcı, nasihat taşıyan değerleri yorumlayarak söylediği sözlerden oluşmaktadır. Atasözleri yaşanan tecrübeler doğrultusunda ortaya çıkarak insanlara yol göstermektedir.

İnsanlar yapmak istedikleri işleri genelde tek başlarına yapamazlar. Nasıl tek elimiz ile vücudumuzu yıkayamadığımız gibi diğer elimize ihtiyaç duyarız. Hayatta kendi başımıza yapamayacağımız bir çok iş olmaktadır. Bize gösterdiği yardımlaşma ve dayanışma doğrultusunda kendimizi gösterir. Tıpkı tek elle yapamayacağımız iş olduğu gibi iki elle yaptıklarımızdır.

İnsanlar sosyal canlı olduklarından dolayı toplumsal olarak yaşamlarına devam ederler. Yaşamları uzun süreli boyunca yaşamlarını ve hayatlarını gösterir. İnsanların her konuda marifetli olmadıkları gibi tek başına yapamadıkları işler vardır. Bir yatak taşınacağı zaman insan yetersiz kalarak başkasının yardımına ihtiyaç duyar. Hayatta bundan ibaret olarak tek başımıza yapamayacağımız işleri başkasının yardımı ile yapabiliriz.

Hayat tek başına yaşanmayacak kadar zordur. Başkalarının yardımları ve dayanışmaları doğrultusunda destek alarak işlerimizi yapabiliriz. Birlikten kuvvet doğacağını asla unutmamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir