Bilgisiz İnsan Meyvesiz Ağaca Benzer Kompozisyon

Bilgisiz insan kendisine ve toplum için zararlı sayılır. İnsanlar doğduğun an itibaren bir şeyler öğrenirler ve toplum içinde ayakta durmalarını sağlar. Cahillik kendilerine verebilecekleri en büyük ceza olmaktadır. Her insanı bir nebzede olsa kendisini geliştirerek bilgi sahibi olması gerekir. Bilgisiz bir insanın yapabilecekleri tahmin edilemez ve sonuçlarını asla düşünmezler.

Cahillik ve bilgisizlik birbirlerini tamamlar. Cahil olan insan yapacağı hareketlerin karşılığını asla bilemezler. Düşünceleri kendilerini daima olumsuz etkilemektedir. Hayatında amacı olmayan kişiler umursamaz ve düşüncesiz davranmaya devam ederler. Kendisine yararlı olması adına bir şeyler öğrenmeli ve başkalarının hareketlerini dikkate almalıdır. Bilgisiz insan meyvesiz ağaçtan farksız olur. Ne kendisine ne de başkasına faydası dokunur aksine zararları dokunur.

İnsanların yaşamlarını olumsuz şekilde etkiler. Yaptıkları yankı bularak başkalarının hayatına etki yaratır. Yapılacak olan yanlış hareket sonucunda karşısındaki kişi derin bir şekilde etkilenmiş olacaktır. İnsan cahillikten uzak ve bilgili olması gerektiği hayatının her alanında ihtiyacı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir