Beyin Fırtınası Ne Demektir

İnsanlar birçok konu da sorunlarını çözmek için düşünmeye ihtiyaç duyar. Sonuca ulaşmak için düşünerek çözüm yolları arar. Okullarda veya hayatımızda kararlar alırken doğru olanı bulmak için düşünürüz. Sorunların çözümü için kişilerin bir araya gelerek birlikte sonucu aramaları beyin fırtınası yaratır.

Beyin fırtınası, bir konu üzerinde kısa sürede birçok fikir üreterek ve süreçte neden başarısız olduğuna dair çıkarımlar yaparak belli bir fikre varılmasıdır. Birçok kişi tarafından ortak bir konu üzerinde fikir alışverişi yapılarak sonuca ulaşılması için çalışılır. Beyin fırtınası yaparak problemlerin çözüldüğü ve aşılması sağlanır.

Beyin fırtınası insanları düşünmeye iter. Problemin çözümü için düşünür, herkes fikrini ortaya atarak tartışma ortamı yaratılır. Sonuca en iyi şekilde ulaşmak için bütün ihtimaller göz önünde bulundurulur. Bilim insanları araştırma yaparken yanındakilerle birlikte düşünür. Görmedikleri, atladıkları var ise başkaları fark ederek sonuca ulaşabilirler. Başarısız bir çalışma hangi sebeplere bağlı olarak başarısız olduğunu da bulmaları kolaydır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir