Ayrımcılık İle İlgili Kompozisyon

Dünya üzerinde insanlar eşit sayılmaya başlandığı zaman ayrımcılık bir nevi son bulacak. Son zamanlarda insanlar birbirlerini dini, dili, rengi gibi özelliklerle yargılamaya başladılar. Birbirlerine karşı ayrımcı tavırlar sergilemeleri saygıyı da beraberinde yok azaltmaktadır. Kimi şişman, kimi zengin fakir diye herkes ayrımcılık peşine düşmekte.

İnsanlar hayatlarını yönlendirebilir ama imkanlar doğrultusunda. Herkes istediği şansa sahip olamıyor, önemli olan insanların kalbi ve ruhlarıdır. Güzel düşüncelere sahip ahlaklı birinin yerini kimse dolduramaz. Şişman biri zayıflar, zengin olan fakirler dengeler bir şekilde değişir. İnsanların karşısındakine insan olduğu için saygı göstermesi gerekmektedir. Aynı toplumsal statüye sahip insanlar birbirlerine saygısızca yaklaşırsa sorunlarda ortaya çıkar.

21. yüzyılda olmamıza rağmen insanlar medeniyet uyum göstererek hareket etmemektedir. Halen kadın ve erkek ayrımcılığı yaşanıyor. Toplumsal statü de insanlar özelliklerine bakılarak bir yerlere getirilmekte. Toplumlarda kadınlar alt statü de görülerek onlara şans tanınmamakta. İnanması güç bir durum olmasına rağmen birbirlerine daima saygı göstermelidir. Kiminin boyu kısa kiminin boyu uzun diye farklılık gösteriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.