Arkadaşlıklarda Olması Gereken Özellikler Nelerdir

Bir günümüzde birçok arkadaşımızla görüşür selamlaşırız. Arkadaşlıklar selamlaşmayla başlar sonra bağlar kurulur. Tanıdığımız herkes uzaktan ya da yakından arkadaşımız sayılır. Sık görüştüğümüz arkadaşlarımız zamanla sıkı arkadaşımız haline gelebilir. Herkesten sakladığımız sırlarımızı paylaştığımız kişiler olur. Kendimizi yanında rahat hissettiğimizden dolayı arkadaşlık ilişkilerine sıcak bakarız.

Arkadaşlık hayatımızda önemli yere sahiptir. Genellikle ortak duyguları paylaşırız. Duygu ve düşüncelerimizi anlayabilen arkadaşlar kendimizi iyi hissettirir. Arkadaş dediğin insanın hayatına yön verebilir. Duygu ve düşüncelerinizi paylaştığınızda size yol gösterirler. Bunlardan biri insanların birbirine olan güvenleridir. İyi bir arkadaşa güvenebilmek gerekir. Maddi ve manevi anlamda yanınızda olan arkadaşlar her zaman yol gösterici olur. Peşinden dürüstlük gelir, dürüst bir arkadaşa kolaylıkla güvenilir.

Arkadaşlarda güven verir, yardımlaşmayı sever, destek olur, yaptığı ile sözü bir olan, dürüstlük gibi özelliklere sahiptir. Arkadaşımız olması için yanımızda olmalıdır. Arkadaşlarımız sadece iyi günler için değil kötü günler içinde yanımızda olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir