Arda Turan Aslen Nereli

Arda Turan Nereli, Arda Turan Nerelidir Atletico Madrid ve Türk milli takımında orta saha oyuncusu olan Arda Turan Edirneli olmaktadır.

Türk futbolculardan birisi olup Galatasaray ile birlikte yıldızı parlayan oyunculardan birisidir. Oyuncu başarısı ile birlikte tüm dünya tarafından tanınmış olup günlerde İspanya takımı olan Atletico Madrid de top koşturmaktadır.

Boy 1,76m
Kilo 76kg
Doğum 30 Ocak 1987 (27 yaşında) Fatih İstanbul
2012 yılı maaşı 2,5 milyon EURO

Bayrampaşa ilçesinde dünyaya geldiği bilinmektedir. Aslen Arda Turan Edirneli olmaktadır. Avrupa’da top koşturan sayılı futbolcularımızdan olup orta saha kendisine aittir giydiği formanın numarası 10 Numara’dır. Türkiye milli takımımız da dahi yer alıp orta saha oyuncusu olmaktadır. Dünyanın en popüler 3. oyuncusu olmuştur.

Hayatından kesintiler ile birlikte 8-9 yaşlarında futbol ile ilgilenmiş hep büyük bir oyuncu olmayı hayal etmiştir. İlk zamanlar Altıntepsi Makelspor’da top koşturup 12 yaşında Galatasaray alt yapısında yetişmiştir. 2005-06 yıllarında formayı giymiştir bu süreç içersinde Manisaspor’da top koşturmak zorunda kalarak 2006-07 yıllarında tekrardan top koşturmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir